Get Source Code of Webpage


Enter a URLCaptcha

About Get Source Code of Webpage

Get Source Code of Webpage

Kaynak kodu, herhangi bir web sayfasının veya yazılımın arkasındaki programlamadır. Web siteleri durumunda, bu kod çeşitli araçlar, hatta Web tarayıcınızın kendisi kullanarak herkes tarafından görülebilir. Ancak, bu Android ve iOS telefonlarda biraz zor.

Bir web sitesi ile ilgili sorunların çoğunu gidermek için, kaynak koduna bakmak esastır. Ayrıca eğitim amaçlı herhangi bir web sitesinin kaynak kodunu görmek ve nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Bununla birlikte, geliştiricinin veya web sitesi sahibinin telif hakkını ihlal edebileceğinden, açıkça izin verilmedikçe, kendi web sitenizin kodunu kopyalamamanızı öneririz.

Arama motoru optimizasyonu veya SEO yaparken sayfa kaynağı da çok yararlıdır. Bir arama motoru sadece web sitesinin kaynak kodunu görür. Web sayfanız size mükemmel görünse bile, bir arama motoru gezgininin gerektirdiği standartlarla eşleşmeyebilir. Kodu, özellikle başlık ve açıklama gibi önemli başlık etiketlerini incelemek alışkanlık haline getirin.

Herhangi bir web sitesinin kaynak kodunun biçimlendirilmiş sürümünü çevrimiçi olarak görüntülemek için aracımızı kullanın. Sadece sitenin URL'sini kopyalayın ve yukarıda yapıştırın. Ardından "kaynağı görüntüle"yi tıklayın.